CTM סימן קהילתי

CTM סימן קהילתי

מהו סימן ה-CTM? על פי פקודת סימני המסחר, אדם שחפץ להגן על סימן המסחר שלו צריך להגיש בקשה לרישום הסימן לרשם סימני המסחר. דע עקא, רישום זה יקנה לסימן שלו הגנה רק בגבולות המדינה, כך שכל אדם או בעל עסק אחר הנמצא בחוץ לארץ יוכל לעשות בו שימוש ואף לרשום אותו על שמו בנסיבות מסויימות.

אולם, במידה ואותו אדם רוצה להרחיב את ההגנה הניתנת לסימנו הרשום מחוץ לגבולות הלוקאליים, הוא רשאי להגיש בקשת רישום בינלאומית, על פי התנאים וההליכים המעוגנים בפרוטוקול מדריד.

אולם, עליה וקוץ בה – בקשת הרישום הבינלאומית האמורה יכולה להתייחס למדינות החתומות על הפרוטוקול בלבד ובנוסף, גם אם הבקשה אושרה על ידי המשרד הבינלאומי לרישום, הוא יעבירה לכל מדינה ומדינה שרישום הסימן בה מבוקש וזו תבחן את הבקשה על פי דיני הרישום המקומיים.

ודוק, יתכן ויווצר מצב שעל אף שהמשרד הבינלאומי אישר את הבקשה, היא אושרה במדינה פלונית אך נדחתה במדינה אלמונית, שכן לכל מדינה מתנהלת על פי הדינים המקומיים הרלוונטיים לה.

על מנת להתמודד עם הבעייתיות האמורה עוגן המונח סימן מסחר CTM – Community Trademark – הוא סימן מסחר קהילתי, אשר ההגנה עליו הינה אחידה וחלה על כל המדינות החברות בשוק האירופאי המאוחד.

הליכי הרישום הרלוונטיים לסימן מסחר CTM

אם כן, בעליו הרשום של סימן מסחר קהילתי-אירופאי יכול לקבל הגנה אחידה וזהה בכל מדינות הגוש האירופאי ובין היתר בבריטניה, הולנד, גרמניה, ספרד, אוסטריה ועוד. ההגנה שתינתן לסימן הרשום תהא למשך עשר שנים מיום רישומו, כאשר בעל הסימן רשאי לחדש את הרישום לתקופות של עשר שנים נוספות.

הייחוד בסימן מסחר CTM בא לידי ביטוי גם בהקשר זה, כאשר בקשת החידוש מוגשת פעם אחת, לגוף אחד, אולם היא חלה על כל מדינות השוק האירופאי המאוחד (להבדיל מהמצב הקיים בחידוש הרישום במסגרת פרוטוקול מדריד, במסגרתו יש לבקש את החידוש מכל מדינה באופן נפרד).

>>> פורום קניין רוחני <<<

לא זו אף זו, כל אדם או תאגיד המהווה אישיות משפטית מוכרת רשאי להגיש בקשה לרישום סימן מסחר CTM, זאת על אף אם מקום מושבו או ניהול עסקיו, אינו מצוי באחת המדינות החברות בשוק האירופאי.

אין כל ספק כי יתרונות פשטות הליכי הרישום וחידושו, כמפורט לעיל, בא לידי ביטוי גם בהוצאות המזעריות שמוציא מבקש בקשת רישום הסימן, המשלם אגרה אחת בלבד למשרד האחראי על הרישום בכל המדינות.

קיראו בהרחבה על: רישום סימן מסחר

חסרונותיו של סימן מסחר קהילתי או CTM

על אף היתרונות הרבים שיש בסימן המסחר הקהילתי, קיים חיסרון עיקרי בהגשת בקשת רישום סימן מסחר CTM. כך, יכול להיווצר מצב לפיו מדינה בודדת תסרב לרישום הסימן, עובדה שתשפיע על הבקשה כולה ותשלול את רישום הסימן המסחרי בכל מדינות הגוש, כסימן מסחר קהילתי.

יחד עם זאת, אף על חיסרון זה ניתן להתגבר על ידי הגשת בקשות רישום סימן מסחר באופן נפרד לשאר המדינות, אולם הדבר מסרבל את ההליכים ומכרסם באופן משמעותי ביתרונות רישום סימן מסחר CTM.

משרד עורכי דין סער גרשוני ושות’ מתמחה בכל הנוגע לענייני קניין רוחני וסימני מסחר ואנו נשמח להעניק לך יעוץ משפטי אישי בנושא מורכב זה – אל תהסס/י לפנות אלינו!

פטנטים

במהלך תקופה זאת ניתן לעשות בו שימוש אך ורק לאחר רכישת רישיון שימוש ו/או כל זכות אחרת (ייצור, העתקה, הפצה, מכירה וכן כל דרך אחרת

איך לשמור על זכויות היוצרים שלך באינטרנט ומה לעשות אם העתיקו ממך? המדריך המלא לשמירה על היצירה שלך או לקבלת פיצוי כספי! כל בעל עסק

לתיאום פגישת היכרות
חייגו: 03-7266726
או השאירו פרטים
וניצור אתכם קשר

הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

דיונים אחרונים
מהפורום

  • עו"ד סער גרשוני on פורום קניין רוחני: “נעמה שלום רב, זה לא עוקץ. השאלה היא מה היה הסיכום עם אותו תקליטן, אם הוא לקח על עצמו לדאוג…יול 17, 11:07
  • עו"ד סער גרשוני on פורום קניין רוחני: “שי שלום, חובה לקבל אישור בכתב מהורי הקטין עוד טרם הצילום, שכן, עצם הצילום מהווה הפרה של הגנת הפרטיות כשלעצמה.…יול 17, 11:04
  • עו"ד סער גרשוני on פורום קניין רוחני: “שי שלום, יש חובה לקבל אישור בכתב מהורי הקטינים שמאשרים לכם לעשות שימוש בתמונות, וכן, גם אם רוצים לראיין את…יול 17, 11:02
  • נעמה on פורום קניין רוחני: “היי הייתה לי חנות פופ-אפ ל3 חודשים וקבלתי מכתב מהפדרציה לתשלום. אני נשמעתי בחנות די.גיי שלא מופיע ברשימות שלהם אבל…יול 15, 18:42
  • שי on פורום קניין רוחני: “האם כאשר מעלים לאתר תמונה שבה רואים ספורטאים קטינים (כדורגלנים) האם יש צורך לקבל אישור כזה או אחר לפני. כנ”ל…יול 12, 22:16

לתיאום פגישת היכרות
חייגו: 03-7266726
או השאירו פרטים
וניצור אתכם קשר

הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן