זכויות יוצריםלשון הרעפטנטיםדיני אינטרנטסימני מסחראודותצור קשר
EN
072-3305991 לייעוץ ראשוני

חברת ראלף לורן העתיקה את נעלי האולסטאר של חברת קונברס ותאסוף את כל הנעליים המפרות

סער גרשוני
05/02/2015

לחברת קונברס היצרנית של נעלי האולסטאר נמאס מכך שחברות רבות מעתיקות את העיצוב של נעלי האולסטאר הידועות (All Stars) ובמהלך חודש אוקטובר 2014 הגישה לבית המשפט בברוקלין 22 תביעות כנגד חברות אופנה ורשתות קמעונאיות בגין העתקת עיצוב הנעליים אשר מוגן, בין היתר, באמצעות סימן מסחר אשר נרשם במהלך שנת 2013 ומכירתם ברחבי ארצות הברית.

עיצוב נעל ה- All Stars כפי שהיא מופיעה בסימן המסחר:

2015-02-05_0923_001

בין החברות שנתבעו ניתן למצוא חברות כגון FILA, Ralph Lauren, Ed Hardy, Wal-Mart, K-Mart ועוד רבות וטובות. קונברס שנמצאת בבעלותה של חברת Nike מאז שנת 2003 לא הסתפקה בהגשת 22 תביעות אלו במסגרתן עתרה לפיצוי ללא הוכחת נזק, אלא, הגישה תביעה נוספת במסגרת Intrenational Trade Commission, שכידוע, הינה גוף פדרלי אשר בין היתר, מוקנית לו הסמכות לעצור ייבוא של מוצרים מפרים ומזוייפים.

על מנת למנוע המשך כניסת נעליים מפרות לאצות הברית, שכן רוב יצרניות הנעליים, כידוע, אינן מייצרות את המוצרים שלהם בארצות הברית, והצלחה בתביעה הנדונה בפני במסגרת Intrenational Trade Commission תהווה חסימה כמעט מוחלטת של ייבוא הנעליים המפרות.

   נעל All Stars מקורית                    הנעל המפרה של חברת ראלף לורן

2015-02-05_0923

תמונות ההמחשה נלקחו מאתר http://www.fastcodesign.com

 

ככל הנראה חברת ראלף לורן, חברת אופנה מפורסמת וידועה אשר לה בעצמה עשרות סימני מסחר ידועים ברחבי העולם, החליטה שמוטב לה להגיע להסדר פשרה עם חברת קונברס. בהתאם לפני מספר ימים הגישו החברות הסכם פשרה, במסגרתו התחייבה ראלף לורן לאסוף ולהשמיד את כל הנעלים המפרות המופיעות בתביעה שהגישה קונברס.

בהתאם להסכם התחייבה חברת ראלף לורן לאסוף ולהשמיד את כל זוגות הנעליים אשר נטען בתביעתה של קונברס, כי הן מפרות. ההערכות השונות מצביעות על כך שמדובר בהשמדתם של 36 דגמים שונים של נעליים. בנוסף התחייבה חברת ראלף לורן להשמיד את כל הדגמים ותבניות, פרסומות, חומרי קידום מכירות, אריזות נעליים וכדומה.

בנוסף התחייבה חברת ראלף לורן לשלם לקונברס פיצויים, אך סכום הפיצויים נותר חסוי ולא גולה באף מסמך.

ראו גם:

הגנות לבעלי סימן מסחרי רשום

כותב המאמר: עו”ד סער גרשוני

עו”ד סער גרשוני הוא בעל תואר שני במשפט וטכנולוגיה אשר מאחוריו שנים של ניסיון בייצוג וייעוץ לבעלי זכויות קניין רוחני, הן במשפט פלילי והן במשפט אזרחי. עו”ד גרשוני מתמחה במתן ייעוץ אסטרטגי לחברות, החל משלב הקמתן וכלה במכירתן.

מאמרים נוספים בשבילכם
עורך דין אינטרנט
קראו עוד
הפקדת זכויות קניין רוחני במסגרת עיזבון
קראו עוד
פסק דין העוסק ביחסים בין זכויות יוצרים ביצירה לרישום סימן מסחר - "דירה להשכיר"
קראו עוד
זקוקים לייעוץ? בואו נדבר!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם


    תחזרו אליי